Arrestohet pronari i një lokali në Tetovë, shkeli masat kundër Covid-19

Ministria e Punëve të Brendshme informon se mbrëmjen e djeshme është arrestuar pronari i një lokali në Tetovë, shkruan Alsat. Rreth orës 20:00 policia ka kryer kontrolle në objektin nën…

1 JANARI DITË JO PUNE PËR TË GJITHË QYTETARËT

1 janari 2021 do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka njoftuar Ministria për Punë dhe Politikë Sociale. “Në pajtim me…

DERIVATET E NAFTËS ME ÇMIME TË REJA

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e mbajtur ka vendosur që të lirohen çmimet e Dizelit dhe Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri për gjysmë denarë, ndërsa çmimet e shitjes…

KU KA MEGALOMANI, MUNGON DASHURIA

Gjithkush gjithkujt ia shan vlerat. Kësaj i thonë megalomani. Kjo e tregon idiotizmin e individit negativ, shizofren. Për të mirën kemi nevojë, për fjalë dhe veprime që afrojnë, jo që…

Nga nesër Zvicra heq nga lista e karantinës Maqedoninë

Protestat midis Portugezëve në Zvicër ishin të mëdha javën e kaluar: Zyra Federale e Shëndetit Publik e vendosi Portugalinë në listën e karantinës më 14 dhjetor – një udhëtim -kthimi…

31 viktima dhe 657 raste të reja me koronavirus, shërohen 920 persona

Në 24 orët e fundit 920 qytetarë u shëruan nga Koronavirusi, 31 humbën jetën dhe 657 të tjerë rezultuan pozitivë në testet për COVID-19. Nga 920 të shëruarit, pjesa më…

Publikohet lista e 179 kompanive që kanë marrë para nga shteti, ndërsa nuk i kanë paguar punëtorët

Qeveria mbrëmë e shpalli listën e ndërmarrjeve që kanë marrë ndihmë nga shteti përmes masave anti-kovid, por nuk ua kanë paguar rrogat punëtorëve, — – > LISTA Lista përfshin 179 kompani që…

Gjermani: 48-vjeçari nga Kosova vret kunatën dhe plagos rëndë vëllaun e tij

Të shtunën në mbrëmje një krim i rëndë ka ndodhur në Gjermani. Një 48-vjeçar nga Kosova ka vrarë kunatën e tij 33-vjeçare dhe ka plagosur rëndë vëllaun e tij 38-vjeç.…

Këta janë 6 anëtarët e një familjeje kosovare që vdiqën brenda muajit nga COVID

Covid-19 po lë plagë të rënda në familjet kosovare. Pesë anëtarë të familjes Basha dhe një i afërm i tyre nga Koretini i Kamenicës vdiqën si pasojë e infektimit me…

Covid-19: Në spitalet e Shkupit po trajtohen 480 pacientë, ka shtretër të lirë

Në 24 orët e fundit në qendrat-kovid në Shkup janë shtrirë 37 pacientë për shkak të komplikimeve me koronavirus. Në repartet infektive në kryeqytet aktualisht po trajtohen 480 persona të…