Deputeti i BDI-së, Fazliu: Miratohen tre projekte me rëndësi për banorët e komunës së Zhelinës

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bedri Fazliu i cili përfaqëson rajonin e komunës së Zhelinës ka bërë të ditur për opinion se tre projekte me rëndësi për qytetarët e…

Mjekët zbulojnë: Çfarë ndodh në fazën misterioze që fillon rreth ditës së 14-të pas infektimit me COVID-19

Dështimi akut i veshkave, dëmtimi i organeve, mpiksjet misterioze të gjakut… Patologët nga Spitali Universitar në Cyrih në fillim të pandemisë me COVID-19 vunë re simptoma të çuditshme të infeksioneve…

Këto janë 40 ekipet të cilat kanë fituar më shumë në historinë e Ligës së Kampionëve

Në këtë listë janë radhitur gjithsej 40 ekipe, dhe lista është si vijon: 1.Real Madrid (La Liga) – 161 fitore në Ligën e Kampionëve 2.Barcelona (La Liga) – 159 fitore në Ligën e Kampionëve 3.Bayern Munich (Bundesliga) – 149 fitore në Ligën e…

Sonte do të luhen 90 minutat vendimtare për disa ekipe në Ligën e Kampionëve

Në Ligën e Kampionëve sonte do të zhvillohen tetë ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë dhe të fundit në fazën e grupeve për sezonin 2020/21, transmeton Portalb.mk. Ndeshjet do…

TIKTOK po përgatit një funksion të ri interesant

Një tipar i ri po vjen së shpejti në TikTok – deri në tre minuta video. Matt Navarra, një person që shpesh ka informacion të besueshëm në lidhje me risitë…