Komuna e Zhelinës e pranon fajin. fletpagesa u jan dërguar tërë familjes (djalit,babait,gjyshit) edhe pse ata jetojnë në një shpi dhe adresë të njëjtë.

Edhe një betejë e fituar nga opozita ASH-AAA,Komuna e Zhelinës e pranon fajin(dokument) Komuna e Zhelinës ka dërguar njoftime dhe fletpagesa të qytetarët e  sajë për borxhe dhe detyrime ndaj…

Pranohet kërkesa e Parlamentit dhe Asociacionit Studentor UEJL

me datë 25 shkurt 2021 këshilli Drejtues i Ndërmarjes për Transport si dhe këshilli Komunal me përkrahjen e gjithë anëtarëve e miratoi kërkesën e studentëve për uljen e çmimeve të…

Shkolla e Zhelinës me drejtor të ri

Shkolla fillore “Luigj Gurakuqi” në Zhelinë tani më ka drejtor të ri. Në këtë post është ulur njëri nga mësimdhënësit më të vjetër të kësaj shkolle Liman Xhaferi Liman Xhaferi…

Nga sot kafenetë dhe restoranet do të punojnë deri ora 21:00

Restorantet, kafenetë dhe objektet e tjera të hotelierisë prej sot do të punojnë me orar të zgjatur deri në orën 21:00. Qeveria me rekomandim të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse miratoi…

Me vendim të kryetarit Zoran Zaev, Adnan Demiri zgjidhet për kryetar të degës në Komunen e Zhelinës!

Me vendim të Kryetarit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë Zoran Zaev, zgjidhet Kryetari i degës në Komunen e Zhelinës, Adnan Demiri. Këtë informacion e ka verifikuar edhe vetë Adnan…

NGA 21 JANARI KAFITERITË DHE RESTORANTET DO TË PUNOJNË DERI NË ORËN 21:00

Nga 21 janari kafiteritë dhe restorantet përsëri do të punojnë deri në orën 21:00. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se gjendja epidemiologjike në vend është stabile, po ulet numri i të hostpializuarve…

Filipçe paralajmëron rikthimin e orarit të punës për kafenetë deri në ora 21:00

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në një deklaratë të dhënë për media u shpreh se objektet hotelerike do të mund ta kthejnë orarin e punës deri në ora 21:00, vetëm në rast gjendja…

Arrestohet pronari i një lokali në Tetovë, shkeli masat kundër Covid-19

Ministria e Punëve të Brendshme informon se mbrëmjen e djeshme është arrestuar pronari i një lokali në Tetovë, shkruan Alsat. Rreth orës 20:00 policia ka kryer kontrolle në objektin nën…

1 JANARI DITË JO PUNE PËR TË GJITHË QYTETARËT

1 janari 2021 do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka njoftuar Ministria për Punë dhe Politikë Sociale. “Në pajtim me…

DERIVATET E NAFTËS ME ÇMIME TË REJA

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e mbajtur ka vendosur që të lirohen çmimet e Dizelit dhe Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri për gjysmë denarë, ndërsa çmimet e shitjes…