Këta janë 6 anëtarët e një familjeje kosovare që vdiqën brenda muajit nga COVID

Covid-19 po lë plagë të rënda në familjet kosovare. Pesë anëtarë të familjes Basha dhe një i afërm i tyre nga Koretini i Kamenicës vdiqën si pasojë e infektimit me…

Covid-19: Në spitalet e Shkupit po trajtohen 480 pacientë, ka shtretër të lirë

Në 24 orët e fundit në qendrat-kovid në Shkup janë shtrirë 37 pacientë për shkak të komplikimeve me koronavirus. Në repartet infektive në kryeqytet aktualisht po trajtohen 480 persona të…

Substanca që mbron shëndetin nga sëmundjet gjendet tek speci djegës

Një studim i Cleveland Clinic në Shtetet e Bashkuara, pretendon se njerëzit që konsumojnë rregullisht speca djegës kanë 23-26 për qind më pak të rrezikuar nga vdekja e parakohshme prej…

Maqedonia e Veriut sot ka paguar për 838 mijë vaksina kundër Covid-19

Maqedonia e Veriut sot ka paguar për 838 mijë vaksina kundër Covid-19, deklaroi për “Telma” kryeministri Zoran Zaev. Vaksinat duhet të mbërrijnë në fillim të vitit të ardhshëm, pra diku…

​41-vjetori i ndarjes së Nobelit për Shën Terezën

Sot kur në të gjithë botën bëhet fushatë për 365 ditë të Drejta të Njeriut, bëhen 41 vjet që kur Shën Tereza ka marrë çmimin Nobel për Paqe. Më 10…

Deputeti i BDI-së, Fazliu: Miratohen tre projekte me rëndësi për banorët e komunës së Zhelinës

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bedri Fazliu i cili përfaqëson rajonin e komunës së Zhelinës ka bërë të ditur për opinion se tre projekte me rëndësi për qytetarët e…

Mjekët zbulojnë: Çfarë ndodh në fazën misterioze që fillon rreth ditës së 14-të pas infektimit me COVID-19

Dështimi akut i veshkave, dëmtimi i organeve, mpiksjet misterioze të gjakut… Patologët nga Spitali Universitar në Cyrih në fillim të pandemisë me COVID-19 vunë re simptoma të çuditshme të infeksioneve…

Këto janë 40 ekipet të cilat kanë fituar më shumë në historinë e Ligës së Kampionëve

Në këtë listë janë radhitur gjithsej 40 ekipe, dhe lista është si vijon: 1.Real Madrid (La Liga) – 161 fitore në Ligën e Kampionëve 2.Barcelona (La Liga) – 159 fitore në Ligën e Kampionëve 3.Bayern Munich (Bundesliga) – 149 fitore në Ligën e…

Sonte do të luhen 90 minutat vendimtare për disa ekipe në Ligën e Kampionëve

Në Ligën e Kampionëve sonte do të zhvillohen tetë ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë dhe të fundit në fazën e grupeve për sezonin 2020/21, transmeton Portalb.mk. Ndeshjet do…

TIKTOK po përgatit një funksion të ri interesant

Një tipar i ri po vjen së shpejti në TikTok – deri në tre minuta video. Matt Navarra, një person që shpesh ka informacion të besueshëm në lidhje me risitë…